Kierowca Rajdowy
Driftingowy
oficjalna strona
eng
pl

kuba przygonski logotype aktualne newsy

“Przerwa zimowa to najważniejszy moment w rozwoju technologicznym, bo wtedy wprowadzamy wszystkie duże zmiany. I tak się dzieje w każdej dziedzinie motorsportu” - mówi Kuba Przygoński, który szykuje swoją Toyotę GT86 do sezonu 2021 w Driftingowych Mistrzostwach Polski.

Przerwa w sezonie rajdowym nie musi oznaczać braku emocji dla fanów motorsportu. Dla zawodników i ich zespołów to czas wielkich eksperymentów - przerabiania, rozwijania i udoskonalania swoich maszyn. Od efektów tych prac zależy pozycja w kolejnym sezonie, miejsce na podium i triumf w klasyfikacji generalnej. Dzięki kierowcy rajdowemu Kubie Przygońskiemu i projektowi „Gotowi na Motorsport” firmy Goodyear każdy może zajrzeć za kulisy tej technicznej i sportowej rywalizacji.

Stephane Peterhansel skutecznie odpierał ataki zawodników w toyotach i sięgnął po 14. w karierze zwycięstwo w Rajdzie Dakar. Kuba Przygoński, który był jednym z goniących w Toyocie Hilux, dojechał na 4. miejscu - to wyrównanie jego najlepszego osiągnięcia w historii dakarowych startów.

Jakub Przygoński zajął szóste miejsce na ostatnim etapie Rajdu Dakar. Polak ukończył imprezę tuż za podium i wyrównał tym samym swój życiowy wynik. Triumfował Stephane Peterhansel. Dla Francuza to czternaste zwycięstwo w Dakarze.

Zakończył się 11. etap Dakaru, na którym ekipa Kuba Przygoński i Timo Gottschalk uzyskała 12. czas pozostając niezmiennie na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Jutro ostatni dzień tegorocznego rajdu Dakar.

Jakub Przygoński na środowym etapie był piąty i nadal zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji samochodów w Rajdzie Dakar. Swój udział w imprezie zakończył już dotychczasowy lider wśród motocyklistów. Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo Florimo wycofał się z powodu wypadku, jaki miał na trasie z Neomu do Al-Uli.(http://www.tvn24.pl)

Jakub Przygoński ukończył ósmy etap Rajdu Dakar z szóstym wynikiem. Najszybszy na trasie w poniedziałek okazał się Nasser Al-Attiyah. Katarczyk o trzy minuty zredukował stratę do lidera Stephane'a Peterhansela i pozostaje w grze o wygraną.

Zakończył się 7. etap rajdu Dakar, pierwszy z dwóch etapów maratońskich. Załoga Orlen Team Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, mimo wyzwań przetrwała go bez większych problemów i zakończyła rywalizację na 5. miejscu, utrzymując tym samym 4. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Zakończył się skrócony o 100 km niż pierwotnie planowano 6. etap Dakaru z Al Qaisumah do Ha il. Załoga Orlen Team Kuba Przygoński i Timo Gottschalk kończą go na 5. pozycji, a w klasyfikacji generalnej utrzymują wysokie, 4. miejsce.

Zakończył się 5. etap Dakaru z Riyadah do Al Qaisumah. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, mimo problemów nawigacyjnych, notują 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Dakaru! Dzisiejszy etap ukończyli na 10 miejscu.

Kuba Przygoński ścigał się na motocyklu od trzynastego roku życia. Start w Abu Dhabi Dessert Challenge w 2014 roku zmienił jego sportową drogę, ponieważ zakończył się złamaniem kręgosłupa. Po intensywnej rehabilitacji i długim powrocie do formy, rajdowiec walczy teraz nie tylko o sportowe trofea, ale także o tych, których droga do pełnej sprawności dopiero się zaczyna. Został właśnie ambasadorem charytatywnego biegu Wings for Life World Run.

Właśnie zakończył się liczący 337 km 4. etap Dakaru z Wadi Ad-Dawasir do Rijhad. Załoga Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z Orlen Team zalicza ten dzień do bardzo udanych, kończąc etap na 6. pozycji.

Niebywałe szczęście dopisało dziś Kubie Przygońskiemu i Ttimo Gottschalkowi na 3. etapie rajdu Dakar z Wadi Ad-Dawasir do Wadi Ad-Dawasir. 3 przebite opony sprawiły, że polsko-niemiecka załoga Orlen Team musiała jechać nieco bardziej zachowawczo, by w ogóle ukończyć etap.

43. Rajd Dakar właśnie się rozpoczął. Pełną gotowość deklaruje Kuba Przygoński. Nasz najszybszy kierowca ma za sobą dwa krótkie rajdy w Arabii Saudyjskiej, które były testem całkowicie nowego samochodu. W ostatniej chwili opowiedział nam o swoim sprzęcie i tegorocznych treningach, w których położył nacisk na nowe elementy. Zapraszamy!

11 km Prologiem rozpoczął się 43. Rajd Dakar po raz drugi odbywający się w Arabii Saudyjskiej. Jakub Przygoński i pilot Timo Gottschalk z Orlen Team zajęli w nim 4. miejsce! Przygoński po raz pierwszy w Dakarze startuje nową Toyotą Hilux.

Jakub Przygoński nie jest pierwszym i pewnie nie ostatnim motocyklistą, który przesiadł się do samochodu terenowego z motocykla, by spróbować wygrać w innej kategorii Rajd Dakar. Przyznaje, że taka przesiadka pozwala "odpocząć" od kontuzji i poczuć się bezpieczniej. Opowiada o technice jazdy na dwóch i czterech kołach. Rozmawia MARCIN ŁOBODZIŃSKI

Toyota Hilux to od lat synonim niezawodności i wytrwałości, a Rajd Dakar od lat sprawdza te cechy samochodów najbardziej. Rajdowa terenówka od Toyota Gazoo Racing od 2012 roku niemal nie schodzi z podium uważanej za jeden z najtrudniejszych imprez cross-country na świecie. W styczniu przyszłego roku Kuba Przygoński, zdobywca Pucharu Świata w rajdach cross country w 2018 roku oraz zdobywca tytułu Mistrza Polski w rajdach terenowych 2020 roku, właśnie w Hiluxie powalczy o podium rajdu w Arabii Saudyjskiej.

Jakub Przygoński jest jednym z największych polskich faworytów w zbliżającym się Rajdzie Dakar. Za cel postawił sobie poprawienie swojej najlepszej lokaty, czyli czwartego miejsca w 2019 roku.

Kuba Przygoński: W Rajdzie Dakar silna głowa równie ważna jak silne mięśnie

Kuba Przygoński o kultowym rajdzie Dakar: Moim celem jest podium.