Kierowca Rajdowy
Driftingowy
oficjalna strona
eng
pl

kuba przygonski logotype aktualne newsy

To już przedostatni dzień najtrudniejszego rajdu na świecie, rajdu Dakar. Zawodnicy nie kryją zmęczenia, ale nie zdejmują nogi z gazu. Kuba Przygoński i Armand Monleon z Orlen Team ukończyli dzisiejszy odcinek w pierwszej 10tce stawki, zajmując 7. miejsce.

"Dobre tempo i dobry wynik" tak można podsumować dzisiejszy, dakarowy etap w wykonaniu Kuby Przygońskiego i Armanda Monleona z Orlen Team. Polsko-hiszpańska załoga zajęła bardzo dobre, 5. miejsce!

Kuba Przygoński i Armand Monleon z Orlen Team ukończyli 11. etap rajdu Dakar. Tym razem polsko-hiszpańska załoga za

Kuba Przygoński i Armand Monleon mają za sobą kolejny, udany dzień na rajdzie Dakar. Dzisiejszy odcinek, choć liczący zaledwie 114 km, okazał się ogromnie wyczerpujący dla polsko-hiszpańskiej załogi Orlen Team. Niemniej jednak zajęte 6. na etapie wynagradza Przygońskiemu niedogodności odcinka.

Kuba Przygoński i Armand Monleon z Orlen Team dotarli do mety 9. etapu rajdu Dakar. Tym razem polsko-hiszpańska załoga wykręciła 6. czas na odcinku!

Kuba Przygoński i Armand Monleon z Orlen Team mają dziś powody do radości. 8 odcinek rajdu Dakar zakończyli na 5. miejscu bez awarii i z dobrym tempem. To jak na razie najlepszy etapowy rezultat polsko-hiszpańskiej załogi.

Kuba Przygoński i Armand Monelon z Orlen Team zameldowali się na mecie 6. odcinka rajdu Dakar. Tym razem polsko-hiszpańska załoga zajęła 9. miejsce.

Zakończył się 5. etap rajdu Dakar. Odcinek specjalny o długości 373 km okazał się prawdziwym fizycznym wyzwaniem dla Kuby Przygońskiego i Armanda Monleona z Orlen Team. Polsko-hiszpańska załoga zajęła ostatecznie 11 miejsce na dzisiejszym etapie.

Kuba Przygoński i Armand Monelon zakończyli zmagania na 4. etapie rajdu Dakar. 425 kilometrowy odcinek specjalny okazał się równie dużym wyzwaniem dla polsko-niemieckiej załogi, jak i dla ich auta. Tym razem Przygoński i Monleon z Orlen Team musieli stawić czoła awarii amortyzatorów.

Nie brakuje zwrotów akcji w tegorocznym rajdzie Dakar. Mimo przerwanego z powodu pogody 3 etapu, Przygoński i Monelon z Orlen Team zaliczą go do udanych. Polsko-hiszpańska załoga odrobiła wczorajsze starty i zameldowała się na 8. pozycji.

Zakończył się pierwszy, liczący 367 kilometrów odcinek specjalny rajdu Dakar. Dla Kuby Przygońskiego i Armanda Monleona z Orlen Team z wynikiem w pierwszej 10tce stawki. Nie obyło się bez przygód.

Kuba Przygoński i Armand Monleon z Orlen Team krótkim, choć dynamicznym Prologiem rozpoczęli start w rajdzie Dakar 2023. Polsko-hiszpańska załoga ukończyła 11-kilometrowy odcinek na 8. miejscu. Przypomnijmy, iż to 45. edycja rajdu Dakar, który po raz 4 odbywa się w Arabii Saudyjskiej.

Kuba Przygoński wraz z nowym pilotem Armandem Monleon z Orlen Team zakończyli zmagania w Rajdzie Maroka. Polsko-hiszpańska załoga zameldowała się na 6. pozycji, ścigając się po pustyni Mini Buggy.

Startujący w barwach Orlen Team Kuba Przygoński udanie rozpoczął sezon driftingowy 2022. Kierowca rajdowy i driftingowy podczas pierwszej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski zajął 3. miejsce. Zawody odbyły się w weekend 9-10 kwietnia na torze w Słomczynie. Na uwagę zasługuje fakt, iż na aucie Przygońskiego nie zabrakło niebiesko-żółtych akcentów, które są wyrazem solidarności sportowca z Ukrainą.

Wyjątkowo dobrze rozpoczął się sezon motorsportowy dla złogi Orlen Team Kuby Przygońskiego i Timo Gottschalka. Polsko-niemiecka załoga podczas Abu Dhabi Desert Challenge stanęła na podium, zajmując 3. miejsce w 2. rundzie Mistrzostw świata cross country! Był to pierwszy start Kuby Przygońskiego po rajdzie Dakar, zakończonym w połowie stycznia.

W Arabii Saudyjskiej dobiegł końca 44. Rajd Dakar. Polsko-niemiecka załoga Orlen Team Kuba Przygoński i Timo Gottschalk kończą ten najtrudniejszy rajd na świecie na dobrym 6. miejscu!

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk Orlen Team zakończyli, kolejny, ósmy odcinek rajdu Dakar w Arabii Saudyjskiej. Polsko-niemiecka załoga po przejechaniu 395 km odcinka specjalnego zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej! Rywalizację na dzisiejszym odcinku zakończyli na 8. miejscu.

Naprawdę dobrze zakończył się 4. etap rajdu Dakar dla jadących z numerem 203 Kuby Przygońskiego i Timo Gottschalka z Orlen Team. Ten najdłuższy, 450 km odcinek pokazał, iż auto polsko-niemieckiej załogi jest znacznie szybsze niż dotychczas! To pozwoliło Kubie Przygońskiemu wspiąć się o dwa oczka wyżej w klasyfikacji generalnej Dakaru! Zajmuje w tej chwili 7. pozycję, zaś dzisiejszy odcinek Kuba i Timo ukończyli na 8. miejscu.

Polsko-niemiecka załoga Orlen Team już na pierwszym etapie Dakaru przekonuje się, że to najtrudniejszy rajd na świecie. Kłopoty nawigacyjne i przebita opona spowolniły Kubę Przygońskiego i Timo Gottschalka z Orlen Team na liczącym 333 km odcinku specjalnym z Ha'il do Ha'il.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk z Orlen Team po pierwszych testach w Arabii Saudyjskiej potwierdzają gotowość walki w rajdzie Dakar 2022! Przypomnijmy, iż ten najtrudniejszy rajd na świecie wystartuje już 1 stycznia 2022 roku. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk pojadą w nim z numerem 203 i po raz pierwszy autem Mini Buggy.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk dotarli do mety zawodów Abu Dhabi Desert Challenge. Przez 4 dni rajdu niezmiennie polsko-niemiecka załoga zajmowała wysokie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety awaria półosi w aucie Buggy na 4. etapie rajdu, pozbawiła Kubę Przygońskiego dobrego miejsca w klasyfikacji generalnej.

6. runda Driftingowych Mistrzostw Polski przyniosła rozstrzygnięcie co do tego, kto w tym roku zostanie Mistrzem Polski. Po raz piąty, trzeci raz z rzędu, tytuł zdobył startujący Toyotą GT86 kierowca rajdowy i driftingowy Kuba Przygoński.

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z Orlen Team kończą rywalizację w Rajdzie Maroka. Z powodu poważnej awarii pierwszego dnia ścigania, polsko-niemiecka załoga nie zajęła miejsca na podium, jednak wszystkie pozostałe etapy Przygoński i Gottschalk kończyli z wynikami w pierwszej trójce jadąc Mini Buggy. Rajd Maroka wygrali po raz 5. Nasser Al-Attiyah i jego Matthieu Baumel.

Startujący Toyotą GT86 Kuba Przygoński wygrał 5. rundę Driftingowych Mistrzostw Polski która odbyła się 25-26 września na Autodromie Słomczyn. Przygoński utrzymuje tym samym 1. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. "To był naprawdę udany dla mnie i całego zespołu start w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Pierwszy dzień zawodów, ze zmienną pogodą, pozwolił mi wygrać kwalifikacje i drugi dzień z bardzo zaciętą rywalizacją w parach - mówi Kuba Przygoński. - W przejazdach nie brakowało precyzji przy bardzo dużej prędkości, przez co jechaliśmy w parach na centymetry, a to budzi zawsze największe emocje. Cieszę się także z ogromnej ilości kibiców, którzy byli obecni na zawodach. To zawsze najlepsza motywacja dla sportowców".

Toyota Mirai drugiej generacji to auto z przyszłości, które dostępne jest już teraz. Kuba Przygoński sprawdził, jak się przemieszcza napędzanym wodorowymi ogniwami paliwowymi luksusowym sedanem. Toyota Mirai drugiej generacji zadebiutowała na polskim rynku wiosną 2021 roku. Samochód jest jednym z pierwszych “elektryków” na świecie, które oferują możliwość obcowania z technologią wodorowych ogniw paliwowych, a tym samym poruszania się w sposób bezemisyjny. Został od początku zaprojektowany jako auto na wodór, a nie dostosowane do innego napędu auto spalinowe. Dlatego jego silnik elektryczny, ogniwa paliwowe i zbiorniki wodoru zostały optymalnie rozłożone. Jego podstawowa przewaga nad autami z bateriami i ładowanymi prądem z gniazdka jest czas uzupełniania energii i zasięg. Mirai potrzebuje 5 minut, by zatankować wodór do pełna i zyskać kolejne 650 km zasięgu. Choć można nim pojechać na jeszcze większy dystans. W maju 2021 roku ustanowiono rekord - samochód pokonał 1003 km na jednym tankowaniu.

Joanna Moro, Adam Zdrójkowski, Poczciwy Krzychu, Magda Bereda oraz Kickster TV 21 lipca 2021 wzięli udział w emocjonującym, motorsportowym wydarzeniu - SPEED GAMES, organizowanym przez kierowcę rajdowego i driftingowego Kubę Przygońskiego we współpracy z Tik Tok. To już druga edycja wydarzenia SPEED GAMES, podczas którego znane osoby mają okazję na własnej skórze poczuć emocje, jakie daje motorsport. Wydarzenie cyklicznie odbywa się na Torze Modlin.

Niezwykle udany jest tegoroczny sezon driftingowy dla kierowcy rajdowego i driftera, Kuby Przygońskiego. Startujący Toyotą GT86 Przygoński zajął podczas 4. rundy Driftingowych Mistrzostw Polski 2. miejsce. To czwarty raz z rzędu, kiedy Kuba Przygoński zdobywa miejsce na podium! 4. runda odbyła się w Czechach na torze w Sosnovej.

Startujący Toyotą GT86 Kuba Przygoński wygrywa 2. rundę Driftingowych Mistrzostw Polski, która odbyła się w dniach 11-12 czerwca na Torze Kielce. To już drugi strat Przygońskiego w DMP w tym sezonie, który kończy na najwyższym stopniu podium. W finałowym przejeździe aktualny Mistrz Polski zmierzył się z Bartoszem Pełką.

Jaka jest różnica w średnim spalaniu na tej samej trasie w aucie z silnikiem benzynowym oraz w hybrydzie? Kuba Przygoński postanowił to sprawdzić, a do testu zaprosił swoją żonę, Justynę. Zdradzamy, jak wyglądała ta rywalizacja od kulis.

W niedzielę, 18 kwietnia, na torze w Słomczynie zakończyła się pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski, którą Kuba Przygoński zaliczy do bardzo udanych. Pierwszy start zmodyfikowaną Toyotą GT86 tzw. "Diabłem", Przygoński kończy na najwyższym stopniu podium!

Startuje sezon driftingowy - czas najwyższy, by czterokrotny Mistrz Polski tej dyscypliny, Kuba Przygoński, zaprezentował nową Toyotę GT86! Tym razem Kuba postanowił zaskoczyć fanów motorsportu i niczym David Hasselhoff w "Nieustraszonym" wykonać kaskaderski trik swoim "Diabłem"!

– Opony w motorsporcie, temperatura i warunki panujące w samochodach rajdowych i dakarowych, moc w autach wyścigowych oraz specyfika treningów kierowców motorsportowych – to tematy, które przyciągają widzów nie tylko motorsportu. Potwierdzają to wyniki oglądalności odcinków serii „Gotowi na Motorsport”, przygotowanej przez Goodyeara we współpracy z Kubą Przygońskim. Cała seria na kanale YouTube cieszy się dużym zainteresowaniem wśród internautów.

Toyota GT86 tchnęła motorsportowego ducha w japoński koncern, a samo auto szybko zyskało status kultowego zarówno wśród fanów tuningu, jak i w motorsporcie. Szczególnie umiłowali sobie je drifterzy, jak Kuba Przygoński, który w modelu GT86 sięgnął po cztery tytuły mistrza Polski.

Entuzjastyczne recenzje, multum wyróżnień od prasy motoryzacyjnej, sprzedażowy szał - Toyota GR Yaris miała rynkowy debiut-marzenie. A jak auto sprawdza się w rękach fachowca? Japońskiego hot hatcha przetestował jeden z najbardziej wszechstronnych kierowców świata, Kuba Przygoński.

“Przerwa zimowa to najważniejszy moment w rozwoju technologicznym, bo wtedy wprowadzamy wszystkie duże zmiany. I tak się dzieje w każdej dziedzinie motorsportu” - mówi Kuba Przygoński, który szykuje swoją Toyotę GT86 do sezonu 2021 w Driftingowych Mistrzostwach Polski.

Przerwa w sezonie rajdowym nie musi oznaczać braku emocji dla fanów motorsportu. Dla zawodników i ich zespołów to czas wielkich eksperymentów - przerabiania, rozwijania i udoskonalania swoich maszyn. Od efektów tych prac zależy pozycja w kolejnym sezonie, miejsce na podium i triumf w klasyfikacji generalnej. Dzięki kierowcy rajdowemu Kubie Przygońskiemu i projektowi „Gotowi na Motorsport” firmy Goodyear każdy może zajrzeć za kulisy tej technicznej i sportowej rywalizacji.

Stephane Peterhansel skutecznie odpierał ataki zawodników w toyotach i sięgnął po 14. w karierze zwycięstwo w Rajdzie Dakar. Kuba Przygoński, który był jednym z goniących w Toyocie Hilux, dojechał na 4. miejscu - to wyrównanie jego najlepszego osiągnięcia w historii dakarowych startów.

Jakub Przygoński zajął szóste miejsce na ostatnim etapie Rajdu Dakar. Polak ukończył imprezę tuż za podium i wyrównał tym samym swój życiowy wynik. Triumfował Stephane Peterhansel. Dla Francuza to czternaste zwycięstwo w Dakarze.

Zakończył się 11. etap Dakaru, na którym ekipa Kuba Przygoński i Timo Gottschalk uzyskała 12. czas pozostając niezmiennie na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Jutro ostatni dzień tegorocznego rajdu Dakar.

Jakub Przygoński na środowym etapie był piąty i nadal zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji samochodów w Rajdzie Dakar. Swój udział w imprezie zakończył już dotychczasowy lider wśród motocyklistów. Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo Florimo wycofał się z powodu wypadku, jaki miał na trasie z Neomu do Al-Uli.(http://www.tvn24.pl)

Jakub Przygoński ukończył ósmy etap Rajdu Dakar z szóstym wynikiem. Najszybszy na trasie w poniedziałek okazał się Nasser Al-Attiyah. Katarczyk o trzy minuty zredukował stratę do lidera Stephane'a Peterhansela i pozostaje w grze o wygraną.

Zakończył się 7. etap rajdu Dakar, pierwszy z dwóch etapów maratońskich. Załoga Orlen Team Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, mimo wyzwań przetrwała go bez większych problemów i zakończyła rywalizację na 5. miejscu, utrzymując tym samym 4. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Zakończył się skrócony o 100 km niż pierwotnie planowano 6. etap Dakaru z Al Qaisumah do Ha il. Załoga Orlen Team Kuba Przygoński i Timo Gottschalk kończą go na 5. pozycji, a w klasyfikacji generalnej utrzymują wysokie, 4. miejsce.

Zakończył się 5. etap Dakaru z Riyadah do Al Qaisumah. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, mimo problemów nawigacyjnych, notują 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Dakaru! Dzisiejszy etap ukończyli na 10 miejscu.

Kuba Przygoński ścigał się na motocyklu od trzynastego roku życia. Start w Abu Dhabi Dessert Challenge w 2014 roku zmienił jego sportową drogę, ponieważ zakończył się złamaniem kręgosłupa. Po intensywnej rehabilitacji i długim powrocie do formy, rajdowiec walczy teraz nie tylko o sportowe trofea, ale także o tych, których droga do pełnej sprawności dopiero się zaczyna. Został właśnie ambasadorem charytatywnego biegu Wings for Life World Run.

Właśnie zakończył się liczący 337 km 4. etap Dakaru z Wadi Ad-Dawasir do Rijhad. Załoga Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z Orlen Team zalicza ten dzień do bardzo udanych, kończąc etap na 6. pozycji.

Niebywałe szczęście dopisało dziś Kubie Przygońskiemu i Ttimo Gottschalkowi na 3. etapie rajdu Dakar z Wadi Ad-Dawasir do Wadi Ad-Dawasir. 3 przebite opony sprawiły, że polsko-niemiecka załoga Orlen Team musiała jechać nieco bardziej zachowawczo, by w ogóle ukończyć etap.

43. Rajd Dakar właśnie się rozpoczął. Pełną gotowość deklaruje Kuba Przygoński. Nasz najszybszy kierowca ma za sobą dwa krótkie rajdy w Arabii Saudyjskiej, które były testem całkowicie nowego samochodu. W ostatniej chwili opowiedział nam o swoim sprzęcie i tegorocznych treningach, w których położył nacisk na nowe elementy. Zapraszamy!

11 km Prologiem rozpoczął się 43. Rajd Dakar po raz drugi odbywający się w Arabii Saudyjskiej. Jakub Przygoński i pilot Timo Gottschalk z Orlen Team zajęli w nim 4. miejsce! Przygoński po raz pierwszy w Dakarze startuje nową Toyotą Hilux.

Jakub Przygoński nie jest pierwszym i pewnie nie ostatnim motocyklistą, który przesiadł się do samochodu terenowego z motocykla, by spróbować wygrać w innej kategorii Rajd Dakar. Przyznaje, że taka przesiadka pozwala "odpocząć" od kontuzji i poczuć się bezpieczniej. Opowiada o technice jazdy na dwóch i czterech kołach. Rozmawia MARCIN ŁOBODZIŃSKI

Toyota Hilux to od lat synonim niezawodności i wytrwałości, a Rajd Dakar od lat sprawdza te cechy samochodów najbardziej. Rajdowa terenówka od Toyota Gazoo Racing od 2012 roku niemal nie schodzi z podium uważanej za jeden z najtrudniejszych imprez cross-country na świecie. W styczniu przyszłego roku Kuba Przygoński, zdobywca Pucharu Świata w rajdach cross country w 2018 roku oraz zdobywca tytułu Mistrza Polski w rajdach terenowych 2020 roku, właśnie w Hiluxie powalczy o podium rajdu w Arabii Saudyjskiej.

Jakub Przygoński jest jednym z największych polskich faworytów w zbliżającym się Rajdzie Dakar. Za cel postawił sobie poprawienie swojej najlepszej lokaty, czyli czwartego miejsca w 2019 roku.

Kuba Przygoński: W Rajdzie Dakar silna głowa równie ważna jak silne mięśnie

Kuba Przygoński o kultowym rajdzie Dakar: Moim celem jest podium.